MŠ a ZŠ Smolkova v Praze 12
MŠ SmolkovaPraha 12

Třídní nástěnka

Týden od 1.11.-5.11.2021

Pondělí jsme zahájili povídáním o podzimu – co se děje s přírodou na podzim, pozorování přírody kolem nás (padání listí - proč se listy zbarvují a proč opadávají, pozorování a určování barev listů). Děti měly celý týden na výběr z mnoha aktivit, které si s nadšením splnily buď zcela samy nebo požádaly o pomoc svého kamaráda – skládání obrázků stromů podle opadaného listí, vyhledávání správného stínu plodů podzimu, podzimního počasí, najdi správný geometrický či jiný tvar a správně přilož na strom nebo list, grafomotorický list, skládání kaštanů podle předlohy.

úterý jsme se vydali na cestu do lesa, celou cestu jsme se dívali kolem sebe, sbírali jsme plody podzimu (žaludy, sběr šípků a v lese jsme sbírali šišky). V lese jsme měli možnost pozorovat kozy a bažanta. Dále jsme stavěli domečky pro skřítky a hmyz. Zdolávali jsme přírodní překážky.

Ve středu jsme za pomoci houbičky a temperových barviček na nádobí tiskali podzimní pozadí. Ve středu jsme na naše zaschlé pozadí rozfoukávali černou tuš a ta nám představovala strom, dolepovali jsme barevné listí z papíru. Všem se nám podařili krásné podzimní stromy, které nám nyní zdobí naši šatnu.

Ve čtvrtek jsem se vydali protáhnout naše těla do tělocvičny v základní škole, kde jsme běhali, skákali, posilovali a užívali si velkého prostoru. Náš tělocvik jsme zakončili pohybovou hrou „Rybičky, rybičky, rybáři.“

pátek jsem si shrnuli celý týden a povídali si nad našimi vyrobenými stromy, které se nám tak všem moc povedli.

Venku– pozorujeme přírodu kolem nás, pozorujeme skákající veverky po stromech, které nás velmi často navštěvují na naší školní zahradě. Celý týden jsem hrabali listí na naší školní zahradě, ale vždy nám naše hromádky rozfoukal vítr. Velmi nás práce s hrabičkami zaujala a bavila.

Tento týden jsme si velmi užili.

obtáhni co nejpřesněji přerušované čáry, které vedou od listů - grafomotorika.jpg (81.33 kB)

SRPŠ